Stínící technika

Roletové mříže:

Mříže jsou určeny pro mechanickou ochranu výkladních skříní, vstupů do prodejen, vjezdů apod. Rolovací mříže jsou vyrobeny z ocelových a hliníkových profilů.

Ovládání mříží je buď manuální nebo elektrickým pohonem.

Rolovací mříže vyrábíme na míru.

Jsou vyrobeny z kvalitních komponentů. Tím je zajištěna jejich vysoká životnost, včetně pohyblivých částí. I přes to, je důležíté si objednat jejich pravidelný servis )alespoň 1x ročně – doporučeno)

Předokenní rolety :

Předokenní rolety látkové:

Sluneční předokenní látkové rolety účinně zastíní váš interiér. Zapomeňte na letním žárem rozehřáté místnosti. Předokenní látkové rolety jsou umístěny na okenním rámu z vnější strany. Zadrží tak tepelné záření dříve, než pronikne přes sklo do interiéru.

Látka použitá na venkovní látkové rolety je tzv. screenová. Speciální textilie, která propouští jen světlo a ne teplo. Aplikuje se na svislé skleněné povrchy. Při pohledu z interiéru, díky své výjimečné transparentnosti, nebrání kvalitnímu výhledu ven a ponechávají Váš domov prostorově významným. Optimální klima Vašeho interiéru v kombinaci s příjemným přírodním světlem jsou pravými důvody, proč zvolit screenové rolety.

SCREEN – jedná se o skelné vlákno, které je zalité do PVC. Je to vůbec nejmodernější materiál, který se dodává v řadě barevných kombinací a díky technologii výroby se jedná  o stálobarevný a velice odolný materiál s velkou životností.

Předokenní rolety hliníkové:

Předokenní rolety lze díky jejich konstrukci použít v podstatě u všech typů oken, ať už jde o starší objekty nebo o novostavby.

Předokenní venkovní rolety jsou složeny z hliníkových lamel, vyplněných polyuretanem a pohybují se v postranních vodicích lištách. Nahoře zajíždějí do boxu.

Rolety Vás ochrání před sluncem, povětrnostními vlivy, hlukem, pohledy zvenčí a zajistí Vám ochranu proti vloupání. V zimním období jsou vynikající proti chladu a vzniku tepelných mostů. Ovládání rolet je buď mechanické nebo elektrické. Rolety s elektrickým pohonem umějí v příslušném programu náhodně sjíždět a vyjíždět, takže i v době dovolené simulují přítomnost obyvatel v objektu.

Okenní fólie:

Bezpečnostní – Okna našich bytů a domů jsou pro různé kriminální živly nejsnadnější cestou, jak vniknout (napadnout) do objektu. Kde existuje útok, musí být i obrana. Velmi účinnou ochranou oken jsou bezpečnostní fólie na okna. Na oknech bezpečnostní fólie nejsou vidět, nemění vzhled objektu a tím ani
(na rozdíl od různých jiných viditelných zábran) nelákají zloděje. Tyto vysoce odolné třívrstvé bezpečnostní fólie jsou 0,3mm silné a bezbarvé. Bezpečnostní fólie SCX a SCX 12 splňují kritéria mechanické odolnosti, dle Evropské normy: DIN EN 356 E P – 2, při aplikaci na sklo silné 3mm a silnější. UV filtr této bezpečnostní fólie zadrží minimálně 99% škodlivého UV záření, čímž snižuje především blednutí vybavení interiéru. Bezpečnostní fólie má proti-otěrovou vrstvu, která ji chrání před nechtěným poškrábáním.

Protisluneční  fólie – Moderní budovy jsou kompletně proskleny a skleníkový efekt extrémně zvyšuje teploty v interiéru. Ani klimatizace nezabrání tomu, aby lidé, jež jsou přímo za sklem nepocítili účinky ostrých slunečních paprsků. A tedy i v případě, kdy je objekt vybaven klimatizací, mají protisluneční fólie své obrovské uplatnění.Protisluneční fólie zabraňují přímému prostupu horka a navíc snižují náklady na provoz klimatizace. Jsou barevné (stříbro, bronz, šeď), s různými stupni reflexe a různým prostupem světla. Mají zdvojenou proti-otěrovou vrstvu, která ji chrání před nechtěným poškozením (poškrábání).

Žaluzie:

ŽALUZIE HORIZONTÁLNÍ představují nejstarší a nejrozšířenější způsob protisluneční ochrany.Používají se jak pro soukromá obydlí,rodinné domy a byty, tak do kanceláří a firemních prostor.
Horizontální žaluzie je možné instalovat do všech typů oken. Velkou výhodou je snadná nastavitelnost díky neomezenému sklonu lišt. Díky jednoduché konstrukci lze žaluzi vyrobit i do šikmých oken. Díky široké nabídce vzorů a barev je snadné sladit žaluzie s interiérem místnosti a žaluzie esteticky doplňují interiér

LÁTKOVÉ VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE
v sobě spojují sluneční clonu s elegantní dekorací interiéru Tvoří moderní dominantu bytových, kancelářských a jiných reprezentačních prostor, zároveň nahrazují tradiční prvky jako záclony a závěsy. Horní nosník a ovládání jsou bílé. Široký vzorník látek a odstínů nabízí barevné řešení pro každý interiér.Naklápění a stahování látek se provádí pomocí řetízku a provázku. Látky mohou být dodány v šířce 127mm a 89mm.

EXTERIÉROVÉ ŽALUZIE: Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanější exteriérovou stínící technikou. Tyto žaluzie umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycují přímé slunečnízáření a chrání před jeho škodlivými účinky. Umístěním žaluzií do exteriéru nejúčinněji ovlivníte tepelné klima v interiéru. Žaluzie mohou být ovládány klikou, šňůrou nebo elektropohonem 230V/50Hz. Motorové provedení má výhodu v možnosti zapojení do centrálního elektronického systému řízení Pokud není stavebně připraveno jinak, jsou obvykle žaluzie doplněny krycími plechy, pohledově ukrývající svazky vytažených žaluzií. Používají se k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů. Dále jsou tyto žaluzie vhodným řešením pro zastínění pásových oken administrativních budov a komerčních objektů.

Markýzy:

Markýzy jsou určené pro zastínění velkých terasových prostor nebo balkónů. Materiály používané pro výrobu  markýz jsou z akrylové, impregnované tkaniny, vysoké kvality dostupné v široké škále barev. Markýzové tkaniny si můžete vybrat z obrovské kolekce SATTLER, PARA, DICKSON, CORTI, SAULEDA.

Konstrukce je vyrobena z lakovaného hliníku, a to ve všech systémech. Markýzy mohou být opatřeny volány ve stejné barvě,  jako je potahová látka. Volány jsou dodávány v několika tvarech.

Dodáváme venkovní markýzy jak na ruční pohon, tak i s motorovým pohonem, včetně možnosti automatiky slunce – vítr. Motorové venkovní markýzy osazujeme spolehlivým a osvědčeným motorem německé firmy SOMFY.